דרכים לשיפור זמנים

10 דרכים לשיפור זמני טעינה

לפי מחקרים של גוגל 60% מהגולשים באינטרנט נוטשים אתר אשר לוקח לו יותר מ3 שניות להטען לכן אתר מהיר מאפשר לך להגיע לתוצאות מעולות בכל התחומים: חווית משתמש טובה יותר,שיפור ביחס   המרות,כניסות רבות יותר ודירוג גבוה במנועי חיפוש.

הכנו לכם מדריך המכיל 10 דרכים מוכחות שישפרו את מהירות האתר שלכם בעשרות אחוזים. הדירוג של השיטות נקבע ע”פ הקלות והפשטות  שבה ניתן ליישם אותם והתמורה שלהם ביחס לשיפור מהירות האתר.

כלים שיעזרו לכם לאבחן את מהירות האתר שלכם : Pingdom Google PageSpeed insights WebPageTest

קיבוץ  ודחיסת תמונות

רוב האתרים אשר סובלים ממהירות איטית לא טרחו לקבץ את התמונות שלהם וכתוצאה מכך תמונות רבות באתרים שלהם שוקלים מאות KB מיותרים. כל תמונה אשר נרצה להשתמש בה חייבת לעבור קיבוץ כ כלל ברזל ,ברוב הכלים שדרכם ניתן לקבץ את התמונות האיכות נשארת כמעט זהה ועין אנושית אינה יכולה להבדיל בין התמונה המקובצת ובין התמונה המקורית. אתרים שבהם ניתן לעזר לקיבוץ תמונות : , Tiny png, Resize Photo

שימוש ב CDN

מהו CDN? הם שרתי CDN – Content Delivery Network זוהי בעצם מערכת שרתים מפוזרת ברחבי העולם המאחסנת שכפול של האתר שלכם (בדרך כלל קבצי תמונה, וידאו ותוכן) המחוברת ברשת אחת. מדובר במספר שרתים מפוזרים ברחבי העולם אשר מאחסנים שכפול של האתר שלכם (לרוב קבצי תמונה ווידאו).וכאשר לקוח יפנה לאתר שלכם,CDN ידאג להפנות אותו לשרת שהכי קרוב אליו פיזית ובכך לשפר את זמני הטעינה של קבצי האתר. חלק מן החשיבות של המהירות של האתר שלנו נובע מן הקרבה הפיזית של השרת שלנו ללקוח שמשתמש בו.אם לדוגמא השרת שלנו יושב בפתח תקווה ולקוח מתל אביב גולש באתר שלנו אז המהירות טעינה אמורה להיות מהירה אך כאשר הלקוח קצה שלנו נמצא בצד השני של העולם המהירות הופכת לאיטית יותר.

מספר שירותי CDN חינמיים  : Cloudinary CloudFlare Jetpack AWS Cloudfront Google Cloud CDN

שימוש בזכרון מטמון (קאש)

זכרון קאש מאפשר לדפדפן לשמור קבצים(תמונות,וידאו,קבצי JS ,CSS ועוד) של  אתרים בהם ביקרתם בעבר.בפעמים הבאות כאשר לקוח יבקר באותו דף הקבצים כבר יהיו שמורים לו במחשב והדפדפן לא יצטרך לטעון את הדף מחדש מה שיקצר משמעותית את זמני הטעינה של העמוד.

שרת אחסון מהיר וקרוב

כאשר אתם בוחרים שרת אחסון לאתר שלכם חשוב שתבחרו חברת אחסון מומלצת ומוכרת תתאימו את חבילת האחסון לגודל האתר שלכם ,אם האתר שלכם מכיל קבצים רבים וכניסות רבות של משתמשים הגדילו את נפח האחסון.בנוסף אם רוב הלקוחות שלכם מגיעים מישראל תדאגו לאחסן את השרת שלכם בארץ או כמה שיותר קרוב פיזית לישראל.

המנעו מבקשות ושגיאות 404

כאשר לקוח מתחבר לאתר שלכם ומקבל שגיאה 404 הבקשה לוקחת זמן מיותר וגורמת לאתר שלכם להיות איטי.בנוסף שגיאות מסוג זה נותנת דירוג רע לאתר שלכם במנועי חיפוש. איך ניתן לבדוק שגיאות 404?  פשוט מאוד כנסו ל https://www.brokenlinkcheck.com/    

מינפי ל JS ובCSS

מדובר בתהליך אשר מוחק מהקוד שלכם דברים שהם לא רלוונטים (רווחים,הערות קוד לא משומש ועוד’) ללא פגיעה בקוד שלכם. ובכך מקטין את גודל קבצי הקוד שלכם ומאפשר לאתר שלכם להיטען מהר יותר.  

קיבוץ קבצי האתר בעזרת  GZIP

קיבוץ קבצי האתר מפחית את זמן התגובה בעזרת צמצום של גודל של בקשות HTTP שיטה זו מצמצת את גודל התגובה עד % 70 ,חלק מן הפלאגנים עושים זאת בצורה אוטמטית אך לפעמיים תצטרכו לסדר את זה ידנית בשרת.

צמצום בקשות http שימוש בספריט לתמונות ואיחוד css ו js

ככל שתצצמו את בקשות HTTP באתר שלכם כך האתר יטען מהר יותר בגלל הסיבה הפשוטה שיש לו פחות בקשות לטיפול. דרך יעילה לצמצום בקשות של תמונות היא שימוש בספרייט .כאשר יש לכם באתר תמונות  ואייקונים שחוזרים על עצמם במקומות רבים כמו התפריט והפוטור ניתן לאחד את כל התמונות לתמונה אחת ובכך לצמצם את הבקשות לכל התמונות לבקשה אחת.  

עברו גרסת php 7

אם השרת שלכם נכתב בPHP  דאגו לשדרג את גרסת ה PHP 7. גרסה זו היא העדכנית ביותר ומכילה שיפורי קצה משמעותיים שישפרו את ביצועי האתר שלכם בעשרות אחוזים לעומת גרסאות קודמות,שימו לב שאתם מבצעים עדכון גרסה בזהירות ושאתם לא דורסים את הקוד הישן.  

בדוק את מהירות האתר שלך באופן קבוע

כלים שיעזרו לכם לאבחן את מהירות האתר שלכם : Pingdom Google PageSpeed insights WebPageTest