6 דרכים לשיפור SEO

6 דרכים לשיפור SEO

6 דרכים לשפר את SEO של האתר שלך

יותר מ  90% מהחיפושים במנועי חיפוש בישראל מבוצעים בגוגל ,לכן חשוב שהאתר שלכם יופיע כמה שיותר גבוה בדף התוצאות של גוגל בתחום בו אתם רוצים לקדם את העסק או המוצר שלכם.

 

SEO – Search Engine Optimization

קידום אתרים במנועי חיפוש זה שיטה לקידום כמות הכניסות לאתר ולדפים שלך מתוך חיפושים במנועי חיפוש.
ישנם מאות פרמטרים (מעל 200) שדרכם גוגל מדרג את האתר שלכם,הכנו לכם רשימה של 5 דרכים פשוטות וקלות להשמה ששיפרו משמעותית את  דירוג הSEO של האתר שלכם.

 

1.זמני טעינה

מחקרים מראים שיותר מ  40% מהלקוחות יעזבו את האתר שלכם אם לעמוד לוקח יותר מ3 שניות להטען בנוסף כאשר האתר שלך איטי גוגל יבחין בכך וידאג לכך שהדירוג שלך יפגע.לכן חשוב לדאוג לכך שחווית המשתמש של האתר שלך  תהיה מהנה ונוחה שכל הדפים באתר יטענו במהירות.

בכדי לבדוק את מהירות האתר שלכם ניתן להכנס לאחד מן הכלים הבאים ולתקן את זמני הטעינה של האתר שלכם

https://developers.google.com/speed/

https://tools.pingdom.com/

https://gtmetrix.com/

2.תעודת SSL

מדובר בשימוש בפרוטוקול העברת מידע מאובטח באינטרנט.בשנת 2014 גוגל הודיעו שהם  מעניקים חשיבות מרבית לאתרים שיש להם תעודת SSL ומעלה ב5% בדירוג אתרים שמשתמשים בתעודת SSL.בנוסף שימוש בתעודת SSL ישפר את חווית המשתמש שלכם ויעניק ללקוחות שלכם ביטחון בגלישה באתר.

3.תיקון לינקים שבורים

לינקים שבורים אלו קישורים אשר לוחצים עליהם והם לא מובילים לשום מקום או מובילים לעמוד לא קיים באתר.בשנים האחרונות גוגל הכריזו על הורדת דירוג לאתרים שיש להם לינקים שבורים בשביל שיפור חווית הלקוח  והתוכן שמוצג לו.
ניתן לבדוק לינקים שבורים באתר שלכם דרך הכלים הבאים:

https://www.brokenlinkcheck.com/

https://www.deadlinkchecker.com/

4.התאמה למובייל

כבר מזמן שכמות החיפושים והמשתמשים באתרים דרך המובייל עבר את כמות משתמשי הדסקטופ תופעה זו תלך ותגדל עם הזמן ככל שמכשירי המובייל ישתדרגו והשימוש בחיפוש הקולי יגדל.גוגל הבינו את זה ובשנים האחרונות הם מעניקים ציון גבוה לאתרים אשר מותאמים למובייל.

למזלכם גוגל גם פיתחו כלי בדיקה מיוחד שיבדוק אם האתר שלכם מותאם למובייל.

https://search.google.com/test/mobile-friendly

5.תוודאו שכל התמונות שלכם מכילות תגיות ALT

כ10% מהחיפושים בגוגל הם חיפושי תמונות לכן חשוב שכל תמונה באתר שלכם תכיל תגית ALT.גוגל לא מבינה  מה התמונה שהעלתם ולמה היא קשורה לכן חשוב לתת הסבר קצר אך מפורט על התמונה.בנוסף תוודאו שכל התמונות שלכם יש שם הגיוני ופשוט.

6.שימוש בקישורים פנימיים

קישורים פנימיים בתוך עמודים באתר שלך עוזרים לגוגל להבין איזה עמודים הם הכי חשובים(בדרך כלל אלו שיש להם הכי הרבה קישורים פנימיים) בנוסף קישורים פנימיים עוזרים לגוגל לגלות עמודים חדשים באתר שלכם.שימוש בקישורים פנימיים מעריך את הזמן שלקוחות יכולים לשהות באתר שלכם ומקטין את הסיכוי שהם יעזבו את האתר.